Oulu-rastit

Alicia Cobo, vas, oli naisten A-radan nopein
Risto Luodonpää ja Jaana Isoaho luovuttavat rastitietonsa Arto Holapalle.

OULU-RASTIT JUMILASSA 31.5.2012.

Yllä kuvia.  Tulokset:

  OULU-RASTIT 16.8.2011 YLIKIIMINGIN KARAHKASSA



  Eliitti-miehet 12.19 km

   1. Petri Mourujärvi            HaHe                1.41.14
   2. Pekka Partanen                                      1.41.51       +37
   3. Jari Pekkarinen             Pohjant           1.43.59     +2.45
   4. Kai Huuhka                  KiimU                1.52.29    +11.15
   5. Olli Nikkari                OsVa                     1.59.59    +18.45
   6. Hannu Lempinen              Fujitsu         2.14.26    +33.12
   7. Erkki Argillander           VaKa                 2.38.11    +56.57
   8. Janne Kivinen                                         2.47.14  +1.06.00
   9. Lauri Pirttiaho                                         3.06.40  +1.25.26
  Mikko Simola                Pohjant       
  Harri Vehkaoja              YlikNM         
  Teemu Salminen              LänRa          

  A-miehet 7.61 km

   1. Hannu Kangas                                         57.18
   2. Kari Matilainen                                          57.59       +41
   3. Jouni Savolainen            Pohjant          1.00.39     +3.21
   4. Vesa-Ville Väänänen         Pohjant      1.01.08     +3.50
   5. Esa Järvenpää               S-101             1.02.04     +4.46
   6. Jarno Pukema                OuTa               1.02.18     +5.00
   7. Antti Grekelä               HaHe                  1.02.44     +5.26
   8. Arttu Alaperä                                            1.04.54     +7.36
   9. Kerkko Sorvari              SoJy                  1.05.23     +8.05
  10. Janne Luiro                 VePo                 1.06.31     +9.13
  11. Mikko Hintikka                                       1.06.36     +9.18
  12. Vesa-Matti Suorsa           Pohjant       1.07.02     +9.44
  13. Edvin Hepokangas            LaiVe         1.08.02    +10.44
  14. Mika Jurvakainen            KiimU            1.09.13    +11.55
  15. Jyrki Kaisanlahti                                     1.11.12    +13.54
  16. Matti Hokkanen              OSAO              1.11.16    +13.58
  17. Arto Ahonen                                             1.11.30    +14.12
  18. Mikko Kinnunen                                      1.14.33    +17.15
  19. Timo Nousiainen             UIFK              1.14.37    +17.19
  20. Ville Nikkinen                                           1.15.04    +17.46
  21. Petri Jykylä                                                1.15.21    +18.03
  22. Timo Vainio                                               1.15.32    +18.14
  23. Lauri Malm                  OSAO                   1.15.33    +18.15
  24. Alpo Mikkonen               OYS/Vapari      1.15.52    +18.34
  25. Esko Turunen                SonPa              1.16.43    +19.25
  26. Juha Lantto                 OYS/Vapari         1.16.45    +19.27
  27. Mauno Hanhela               HaHe              1.17.06    +19.48
  28. Juho Rankinen                                         1.17.50    +20.32
  29. Esa Kunnari                                              1.17.52    +20.34
  30. Sakari Maikku                                            1.17.59    +20.41
  31. Timo Koivunen               Pohjant             1.18.15    +20.57
  32. Keijo Ruotsalainen          OYUS              1.20.09    +22.51
  33. Niilo Haapaniemi            HaHe              1.21.02    +23.44
  34. Jarkko Torvinen                                         1.21.03    +23.45
  35. Antti Rauhala                                             1.21.10    +23.52
  36. Rauno Kaipala               OYS/Vapari       1.21.19    +24.01
  37. Rami Potinkara                                         1.22.08    +24.50
  38. Mika Laurila                KoskRi                  1.22.56    +25.38
  39. Kauko Parkkinen             RR                   1.23.18    +26.00
  40. Jyrki Puttonen                                            1.23.55    +26.37
  41. Seppo Merilä                OYUS                  1.24.41    +27.23
  42. Juho Hiltunen                                            1.25.16    +27.58
  43. Heikki Kauma                OYS/Vapari       1.25.23    +28.05
  44. Mika Mänty                                                  1.25.57    +28.39
  45. Markku Taskila                                           1.28.21    +31.03
  46. Janne Karhunen                                        1.31.23    +34.05
  47. Johannes Kurula             Pohjant           1.31.52    +34.34
  48. Mika Verronen                                           1.32.03    +34.45
  49. Ville Sotaniemi                                          1.32.16    +34.58
  50. Mikko Herajärvi             Pohjanv.             1.34.59    +37.41
  51. Mikko Vuoti                                                 1.35.29    +38.11
  52. Markus Lankinen                                      1.35.50    +38.32
  53. Markku Heikkinen                                     1.38.53    +41.35
  54. Marko Leinonen                                        1.44.43    +47.25
  55. Hannu Taskila                                            2.07.51  +1.10.33
  Urpo Niemelä                Pohjant     
  Juha Hanni                                   
   Pasi Pesola                 VetU             

  B-miehet 5.25 km

   1. Jukka Siirilä                                         42.20
   2. Ilkka Riikola               YlikNM              45.17
   3. Erkki Holma                 OulRe             45.33
   4. Markku Kuivalainen          Iisu            47.09
   5. Markku Kariniemi                                47.45
   6. Samuli Schroderus           Pohjant    48.29
   7. Juha Haajanen               Pohjant        48.40
   8. Lassi Korhonen                                   49.29
   9. Kauko Myllymaa              OulRe        49.35
  10. Aulis Kaasinen              Pohjant       49.37
  11. Seppo Vuotiniemi            Pohjant     50.21
  12. Niilo Vainikainen                                51.06
  13. Juha Kähkölä                Pohjant        51.49
  14. Marko Kela                  OulRe             52.22
  15. Erkki Lax                   Pohjant             52.27
  16. Jone Heinonen                                  52.57
  17. Jukka Kinnunen                                 54.30
  18. Kari Hytönen                                       54.44
  19. Matti T. Kinnunen                                55.20
  20. Kai Mutka                                             55.25
  21 Esko Takkinen               KiimU          56.10
  22. Reijo Puurunen              OuTa           56.18
  23. Pasi Kotaniemi              Pohjant       56.50
  24. Risto Paatelma              KoskRi        56.52
  25. Eero Haverinen                                  57.22
  26. Matti Teerikangas                               57.53
  27. Kalevi Heinikoski                                57.53
  28. Erkki Haverinen                                   57.56
  29. Pauli Toropainen            ONMKY       57.57
  30. Esa Rahikkala                                     58.03
  31. Petri Sirviö                                            58.07
  32. Jouni Karhumaa                                 58.07
  33 Pekka Suomio                Pohjant       58.09
  34. Urpo Hekkala                                      58.22
  35. Pentti Jussila              ONMKY          58.40
  36. Aimo Vainio                                         58.44
  37. Santeri Schroderus          Pohjant   1.00.34
  38. Matti Suur-Inkeroinen       OYS/Vap 1.01.36
  39. Seppo Vainikainen                             1.01.53
  40. Lasse Harjumaa                                1.02.37
  41. Väinö Lohela                Pohjant         1.05.12
  42. Ari Väänänen                Oulun Ins.    1.06.44
  43 Matti Jäntti                Pohjant               1.08.22
  44 Timo Kokkonen               OLK            1.09.15
  45. Juhani Koivisto             KortJV            1.09.33
  46 Ilkka Koivula               Pohjant            1.10.14
  47. Ahti Kinnula                KEV                   1.11.40
  48. Juha Hagman                 OYS/Vapari 1.12.23
  49. Jukka Kurikka               OYS/Vapari   1.12.27
  50. Juha-Pekka Hamina                           1.13.43
  51 Ville Eronen                                          1.13.54
  52. Kari Kaila                                               1.15.52
  53. Raimo Holappa               HaHe          1.19.09
  54. Vesa Keränen                                       1.19.19
  55. Anton Paatelma              KoskRi        1.37.30
  56. Juha Sundelin               HaHe             1.44.43
  57. Joni Jaatinen                                         1.51.54
  57. Harri Lepistö                                         2.00.32    
  Pekka Vähäoja                             

  B-naiset 5.25 km

   1. Liisa Sassi-Päkkilä         Pohjant           41.46
   2. Satu Haajanen               Pohjant             45.06     +3.20
   3. Kaisu Holma                 OulRe                 57.01    +15.15
   4. Ritva Halme                 KiimU                   57.50    +16.04
   5. Aino-Eeva Lithovius         OsVa               58.09    +16.23
   6. Elina Moilanen              OsVa                 1.01.21    +19.35
   7. Susanna Maunu                                      1.03.05    +21.19
   8. Mervi Väänänen              OYS/Vapari     1.06.49    +25.03
   9. Kirsi Jämsä                 HaHe                   1.08.32    +26.46
  10. Hanna Kokkonen              OYS/Vapari 1.09.11    +27.25
  11. Irma Kinnula                OYS/Vapari       1.11.10    +29.24
  12. Anne Hannuniemi                                  1.11.23    +29.37
  13. Maarit Pyörälä                                          1.20.12    +38.26
  14. Sirkka-Liisa Hämälä         Pohjant       1.20.42    +38.56
  15. Rauni Ruuska                OsVa               1.21.57    +40.11
  16. Mervi Holster-Hemmi                             1.22.20    +40.34
  17. Riikka Huttunen                                       1.41.04    +59.18
  18. Päivi Sundelin              HaHe                 1.44.50  +1.03.04

  C-miehet 3.89 km

   1. Toivo Pelkonen              YlikNM              37.04
   2. Hannu Juutinen              Pohjant           38.38     +1.34
   3. Jaakko Alalahti             ONMKY              39.13     +2.09
   4. Mikko Kauppila              KiimU               43.53     +6.49
   5. Jorma Puurunen              ONMKY          45.52     +8.48
   6. Kalevi Heinikoski                                     46.05     +9.01
   7. Juha Myllylä                                               47.10    +10.06
   8. Heimo Pelkonen              KiimU             48.51    +11.47
   9. Heimo Pentikäinen                                  49.00    +11.56
   9. Väinö Hinkula                                            49.00    +11.56
  11. Samuli Pohjamo              PeRa             49.04    +12.00
  12. Auvo Kaimio                                             49.48    +12.44
  13. Pekka Mettovaara                                    49.52    +12.48
  14. Mauri Haikola               KaSu                 ¨58.21    +21.17
  15. Esko Pyky                   KiimU                   59.27    +22.23
  16. Pentti Hanhela              KiimU             1.00.05    +23.01
  17. Eino Rahkola                                         1.02.28    +25.24
  17. Leevi Halme                                           1.02.28    +25.24
  19. Tuukka Tuomaala                                 1.02.37    +25.33
  20. Reino Nikula                OuTa                 1.02.50    +25.46
  21. Tapio Mylly                                               1.05.25    +28.21
  22. Väinö Pitkälä                                          1.08.24    +31.20
  23. Reijo Hirvelä                                          1.08.36    +31.32
  24. Seppo Arola                 Laive                 1.09.13    +32.09
  25. Lasarus Mitrofanoff         Oulu             1.11.54    +34.50
  26. Jari Riekki                                               1.12.37    +35.33
  27. Tero Parkkinen                                       1.14.49    +37.45
  28. Martti Hamina               IPR                   1.17.02    +39.58
  29. Timo Tauriainen                                    1.21.16    +44.12
  30. Timo Hoikkala                                       1.21.44    +44.40

  C-naiset 3.89 km

   1. Leena Kaikkonen                                 43.52
   2. Marjaana Niva                                       47.32     +3.40
   3. Laura Korppinen                                  48.16     +4.24
   4. Virpi Koivisto                                         48.46     +4.54
   5. Satu Palovaara                                     53.09     +9.17
   6. Mirja Kela                  OulRe                  56.18    +12.26
   7. Miia Karjalainen                                    56.27    +12.35
   8. Elina Kivelä                                            58.38    +14.46
   9. Sini Rouhiainen             OYS/Vapar 1.00.08    +16.16
  10. Pirkko Myllymaa             OulRe        1.04.17    +20.25
  11. Irma Nikula                 OuTa               1.04.29    +20.37
  12. Kirsti Merilä               OYUS               1.11.27    +27.35
  13. Laura Vuorinen                                  1.11.54    +28.02
  14. Sanna Karhunen                                1.13.00    +29.08
  15. Tarja Herronen              OYS/Vapar  1.14.42    +30.50
  16. Pirkko Sorvari              OSVA              1.16.26    +32.34
  17. Mirja Paakkonen             OYS/Vapa  1.21.00    +37.08
  18. Pirkko Malm                 OYS/Vapari   1.21.03    +37.11
  19. Heli Jurvakainen            KiimU         1.22.02    +38.10
  20. Lyydia Halme                OTC              1.24.37    +40.45
  21. Leena Leinonen                                 1.24.58    +41.06
  22. Mervi Koukkari                                     1.28.05    +44.13
  23. Pirjo Rahikkala                                   1.28.25    +44.33
  24. Heidi Hooli                 OYS/Vapari     1.28.31    +44.39
  25. Riina Lampinen                                  1.33.08    +49.16
  26. Tiina Hosio                 OYS/Vapari     1.56.09  +1.12.17
  27. Katri Hast                  OYS/Vapari       1.56.13  +1.12.21
  28. Anna Savolainen                                 2.18.41  +1.34.49

  D-miehet 2.13 km


   1. Otto Turunen                                             31.41
   2. Yrjö Ravaska                Iisu                      33.00     +1.19
   3. Lasse Pikkarainen                                  34.29     +2.48
   4. Heikki Kariniemi            PeRa                35.23     +3.42
   5. Kalle Kinnunen              Pohjant             46.58    +15.17
   6. Oskari Iäs                                                  48.44    +17.03
   7. Kasper Karivalo                                        57.40    +25.59
   8. Kaapo Mäntysaari                                     58.34    +26.53
   9. Seppo Sipola                                             58.39    +26.58
  10. Niilo Vuopala                                         1.04.17    +32.36
  11. Jaakko Pitkänen             Orient            1.04.40    +32.59
  12. Niilo-Pekka Huttunen        Pohjant     2.50.31  +2.18.50
   Akseli Jurvakainen          KiimU            

  D-naiset 2.13 km

   1. Sini Holappa                YlikNM                21.48
   2. Ella Jurvakainen            KiimU               22.52     +1.04
   3. Hanna Uusitalo                                       34.52    +13.04
   4. Janna Kemppainen                                35.23    +13.35
   5. Sara Kemppainen                                   38.11    +16.23
   6. Johanna Kinnunen            Pohjant        47.12    +25.24
   7. Kaisu Sarkkinen                                       48.31    +26.43
   8. Ella Pesola                                                50.03    +28.15
   9. Päivi Erkkilä               OYS/Vapari           52.09    +30.21
  10. Vilma Höglund               HaHe               58.50    +37.02

  RR-pojat

   1. Kalle Isoaho                YlikNM                  11.13
   2. Eerik Kinnunen              Pohjant             12.56     +1.43
   3. Olli Jurvakainen            KiimU                 13.57     +2.44
   4. Toni Kolehmainen                                    14.27     +3.14
   5. Kalle Pyky                                                   15.06     +3.53
   6. Kaarlo Ahonen                                          20.52     +9.39
   7. Arttu Mattila                                                 21.34    +10.21
   8. HolmaSanteri                                            22.17    +11.04
   9. Saku Kolehmainen                                  23.07    +11.54
  10. Antti Kinnunen                                          23.15    +12.02
  11. Lassi Pitkänen                                         23.50    +12.37
  12. Jere Pulkka                                               25.27    +14.14
  13. Lauri Koivunen                                         26.39    +15.26
  14. Rico Pyyny                                                 28.32    +17.19
  15. Juho Nikula                 OuTa                    31.46    +20.33

  RR-tytöt

   1. Roosa Riikola               YlikNM            12.44
   2. Essi Holma                  OulRe             14.20     +1.36
   3. Sanni Koponen                                    15.16     +2.32
   4. Anni-Lotta Kähkölä          Pohjant      15.47     +3.03
   5. Saara Laine                                          19.01     +6.17
   5. Riina Riikola               YlikNM             19.01     +6.17
   7. Ronja Holappa                                    20.05     +7.21
   8. Venla Laine                                          24.44    +12.00
   9. Anna Parkkinen                                   24.53    +12.09
  10. Iida Latvala                                          27.19    +14.35
  11. Elli Koivunen                                       28.24    +15.40
  12. Saana Ollanketo                                34.41    +21.57
  13. Anu Partanen                                      36.27    +23.43
  14. Kiira Pulkka                                         38.07    +25.23
  16. Marja Keränen                                    38.30    +25.46

  Rata 13

   1. Seppo Mattila               KoskRi              43.36
   2. Ari Pyky                                                   1.06.08   

  Rata 14

   1. Perttu Koski                                           54.02

  Rata 15

   1. Kalle Isoaho                YlikNM              54.22