Seura

Kuva: Arto Holappa

Veikko Jokikokosta uusi puheenjohtaja

Nuijamiesten syyskokouksessa valittiin seuran uudeksi puheenjohtajaksi Veikko Jokikokko Keijo Parkkisen luopuessa vetovastuusta. Veikko aloittaa puheenjohtajakautensa vuoden 2018 alussa.

Kuva: Pirjo Holappa

Nuijamiesten kauden päätöstilaisuus

Ylikiimingin Nuijamiesten kauden päätöstilaisuutta vietettiin Vesaisenlinnalla.

Nuijamiesten valitsema vuoden urheilija: Merja Perätalo
Vuoden joukkue: Helmi Peipinen, Emilia Nissinaho ja Roosa Riikola
Vuoden vetäjä: Piia Parkkinen

Nuijamiesten palkitsemat nuoret urheilijat:
Hiihto- ja ampumahiihto
: Riina Riikola
Salibandy: Matti Koisti, Topi Telkkälä, Vilho Telkkälä, Niko Saastamoinen ja Otto Littow
Suunnistus: Jenna Eilola, Pilvi Holappa, Suvi-Tuulia Holappa, Joel Lohela, Joona Lohela, Anna Parkkinen ja Laura Parkkinen

Menestysstipendin saaneita urheilijoita: Kaisa Laitinen, Emilia Nissinaho, Maria Laitinen, Satu Turtinen, Keijo Parkkinen, Toivo Pelkonen, Merja Perätalo, Kati Suopanki ja Janne Annunen sekä Helmi Peipinen, Emilia Nissinaho ja Roosa Riikola.

Nuijamiesten palkitut 2015
Syyskokousta vetivät pj Keijo Parkkinen ja siht Raija Perätalo. Keijo valittiin seuran puheenjohtajaksi ensi vuodelle

Syyskokouksessa 19.11.2015 palkitut henkilöt

Vuoden urheilija Janne Ukonmaanaho

Vuoden naisurheilija Merja Perätalo

Vuoden junnu Roosa Riikola

Vuoden vetäjä Outi Kokkoniemi

 

Palkittavat nuoret urheilijat (Iittala tuikku):

Hiihto: Jasmin Tikkala

Suunnistus: Anna Hiltunen, Pilvi Holappa, Sini Holappa, Suvi-Tuulia Holappa, Joona Lohela, Anna Parkkinen, Laura Parkkinen, Veera Parkkinen, Riina Riikola, Annika Uusitalo ja Emmi Vehkaoja

Pöytätennis: Paulus Hiltunen, Niko Mänty ja Erno Savolainen Pöytätennis tunnustuspalkinto: Jenni Kanervala, Matti Koisti, Lidia Kuokkanen, Tuulia Kuokkanen, Emilia Nylander, Jenny Riikola, Severi Suopanki, Lumia Tölli ja Venla Tölli

Yleisurheilu: Mikko Alila

 

NUIJAMIESTEN SM- MITALISTIT 2015

Yleisurheilu: Janne Ukonmaanaho:  1. maastojuoksu 4 km Imatra , 1. 3000m esteet Pori

                        Janne Ukonmaanaho, Jaakko Leinonen, Rami Oravakangas,  2. maastoj. joukkuekilpailu

                        Merja Perätalo N19: 1. hallikisat Tampere,  1. kesäkisat Savonlinna

Hiihto:       Roosa Riikola  N14: 1. 3 km vapaa Hopeasompa Virpiniemi

                   Sakari Ulkonmaanaho M70:  3. 10 km perinteinen Pihtipudas

Suunnistus: Keijo Parkkinen H50: 2. pitkämatka Pöytyä, 3. hiihtosuunn. erikoispitkä Rovaniemi

Pöytätennis.  Kati Suopanki N35:  3. Oulu